Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Найсвіжіші порушення від потенційних кандидатів на Рівненщині – ТОП 5

Рівне

Найсвіжіші порушення від потенційних кандидатів на Рівненщині – ТОП 5

ТОП 1
Реклама була розміщена зовні, на склі маршрутного таксі. На ній зображалась символіка , назва політичної сили – «Батьківщина», а також лозунг «Контрактна армія».
До моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати чи реєстрації кандидата на посаду міського, сільського або селищного голови неможливо довести, що такі дії зі сторони потенційних кандидатів є передвиборною агітацією, яка здійснюється із порушенням закону. Проте, після офіційної реєстрації кандидатів такі дії з їх сторони будуть порушенням виборчого законодавства.

ТОП 2

У середині вересня на сторінках газети «Поліський репортер» у соціальній мережі Facebook було опубліковано статтю «Добрі справи». У ній йдеться про «благодійну діяльність» потенційного кандидата у депутати Валентина Борсука.
У матеріалі наведено інформацію щодо «сприяння для сільського ФАП, в особі завідувача Любові Шинкар, отримання холодильника, а також тонометра для вимірювання артеріального тиску». «Стараннями Валентина Борсука у Лютинській школі було зроблено ремонт в кабінеті інформатики, а також доукомплектували його двома ноутбуками, які під час урочистої лінійки, 1 вересня, вручили директорові школи». Окрім цього, у матеріалі йдеться про те, що потенційний кандидат у депутати «подарував дитячому садку» кухонну плиту .
До моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати чи реєстрації кандидата на посаду міського, сільського або селищного голови неможливо довести, що такі дії зі сторони потенційного кандидата є передвиборною агітацією, яка здійснюється із порушенням закону. Проте, після офіційної реєстрації кандидата такі дії з його сторони будуть мати ознаки підкупу виборців.

ТОП 3

21 вересня у центрі Рівного мешканцям міста були роздані газети «Я люблю Рівне» потенційного кандидата на посаду міського голови Володимира Хомка, що мають ознаки передвиборної агітації.
Газета містила матеріал « Один – за всіх, і всі – за одного!?)», де наведено інформацію про діючого мера Володимира Хомка. Стаття позиціонує його як «оптимального міського голову для Рівного» («Нікого кращого за Хомка – немає», «реальної альтернативи Хомку – не існує»). У газеті також наведений матеріал «Що зробив Володимир Хомко на посаді міського голови?», де вказано перелік з 19 досягнень його роботи. На останній сторінці газети наведено відомості про засновника (Кордонець Олег) та установу («Спецкор Інфо»), що здійснила друк, його тираж (70 тис), а також відповідального за друк (Червінко А. В).
За інформацією Рівненської міської ТВК, станом на 22 вересня, потенційний кандидат у депутати Володимир Хомко не був зареєстрованим кандидатом на посаду міського голови для участі у місцевих виборах, і, відповідно, його виборчий фонд не створювався.

ТОП 4

20 вересня у селищі Оржів, що на Рівненщині, під час святкування «Свята лісу» потенційним суб’єктом виборчого процесу політичною партією «Об’єднанням «Самопоміч», було поширено матеріали, що мають ознаки передвиборчої агітації.
Під час урочистої частини свята представники «Самопомочі» роздали для населення брендові кульки, та друковані матеріали: газети, календарики та листівки про діяльність партії (безкоштовна юридична консультація, правовий лікбез, допомога дітям). На продукції були заклики «Візьми й зроби!», «Обирай свідомо!» та «Збережемо ліс для наших дітей!». Всі листівки містили візуальне зображення символіки партії.

ТОП 4

У вересні мешканцям міста Здолбунів пенсійного віку у День їхнього народження додому почали надходити подарунки з вітальними листівками від потенційного кандидата від Радикальної партії Володимира Ковальчука. Зокрема, один з таких подарункових наборів містив коробку шоколадних цукерок, вітальню листівку та інформаційну листівку від потенційного кандидата.
Цукерки з листівками принесли іменинниці додому та вручили з словами Володимир Ковальчук вітає вас з днем народження.
До моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати чи реєстрації кандидата на посаду міського, сільського або селищного голови неможливо довести, що такі дії зі сторони потенційних кандидатів є передвиборною агітацією, яка здійснюється із порушенням закону. Проте, після офіційної реєстрації кандидата такі дії з його сторони будуть мати ознаки підкупу виборців.

Відкрити матеріал
Читайте також:
Коментарі

Рекомендації

Загрузка...
Вверх