Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

На Донбасі – ”референдум” сепаратистів під дулами автоматів. ”Народний мер” вже обіцяє російський рубль

На Донбасі - ''референдум'' сепаратистів під дулами автоматів. ''Народний мер'' вже обіцяє російський рубль

Україна

На Донбасі – ”референдум” сепаратистів під дулами автоматів. ”Народний мер” вже обіцяє російський рубль

На Донбасі – ”референдум” сепаратистів під дулами автоматів. ”Народний мер” вже обіцяє російський рубль.

На Донбасі о 8:00 почалося голосування на ”референдумі” про статус регіона, організованому озброєними сепаратистами.

На голосування винесене одне питання – чи підтримуєте ви акт про державну незалежність ”Донецької народної республіки” (яка є самопроголошеною за рішенням сепаратистів).

Російська прокремлівська держагенція РИА Новости повідомляє, що біля будівлі  ”Центрвиборчкому ДНР”  у Донецьку на бул.Пушкіна, 32посилено охорону, встановлено пропускний режим, перед входом виставлено охорону з бійців самопроголошеної ДНР, частина з нихозброєна автоматичною зброєю.

Окрім того, незважаючи на те, що раніше президента РФ Володимир Путін закликав сепаратистів на південному сході України ”перенести референдум”, у Москві у приміщенні Фонда слов’янської письменності та культури також організовано точку ”голосування” для мешканців Донбаса та Луганщини.

На Донбасі - ''референдум'' сепаратистів під дулами автоматів. ''Народний мер'' вже обіцяє російський рубль
“Голосування” у Горлівці. Фото Ольги Івшиної
На Донбасі - ''референдум'' сепаратистів під дулами автоматів. ''Народний мер'' вже обіцяє російський рубль
Дільниця для “голосування” у Донецьку. Фото @EvgenyFeldman
На Донбасі - ''референдум'' сепаратистів під дулами автоматів. ''Народний мер'' вже обіцяє російський рубль
Охочі незаконно проголосувати на дільниці у Донецьку. Фото @alextomo

На Донбасі – ”референдум” сепаратистів під дулами автоматів. ”Народний мер” вже обіцяє російський рубль. Разом з тим видання Новости Донбасса зазначає: у Донецьку люди не знають, де голосувати, а більшість – не планує. 

Сепаратистский референдум в Донецке: люди не знают, где голосовать, а большинство – не планирует

— Новости Донбасса (@novostidnua) May 11, 2014

За даними видання, у Донецьку опитування, яке проводить незареєстрована громадська організація “Донецька республіка”, стартувало на площі Леніна: саме тут зібралося найбільше виборців з різних районів міста.

“Причина – повна відсутність інформації про виборчі дільниці за місцем проживання”, – зазначає видання.

На Донбасі – ”референдум” сепаратистів під дулами автоматів. Станом на 8:00 в Донецьку не спостерігалася виборча активність, центральні та районні вулиці порожні. Більшість шкіл Калінінського, Будьонівського, Ворошиловського районів закриті. Біля будівлі ЦВК у Донецьку чергують “бійці самооборони ДНР”, в руках у них автомати.

У  Маріуполі, де напередодні  горіла та була пограбована мародерами військова частина, ніхто точно не знає, де саме проходитиме “референдум”. Про це в ефірі Громадського радіо повідомив журналіст Олексій Бурлаков.

На Донбасі – ”референдум” сепаратистів під дулами автоматів. “Референдум” ніхто не відміняв, але точно де він проходитиме – ніхто не знає. Тобто куди приходити голосувати дуже багато людей не знає. Запрошення на цей референдум приходять не всім”, – зазначив журналіст.

Як повідомляє видання 0629 з посиланням на очевидців, у Маріуполі в місцях, де відбувається голосування, вишикувалися черги.

Жителі голосують за списками і отримують бюлетені згідно школі, в якій голосували під час звичайних виборів. Роботі виборчих комісій зараз ніхто не заважає.

“На даний момент невідомо, як формувалися дані комісії. Так самне зрозуміло,  як буде вестися підрахунок голосів“, – зазначає видання.

У свою чергу самопроголошений ”народний мер” Слов’янська В’ячевлав Пономарьов вже заявив російським ЗМІ, що Донецький регіон з часом перейде на розрахунки в російських рублях.

“Після референдуму ще буде використовуватися гривня, але поступово, я думаю, ми перейдемо на російський рубль”,  – заявив він, пояснивши це ”тісною економічною інтеграцією з РФ”.

Раніше представники організаторів “референдуму” у Луганську заявили, що явка на це незаконне волевиявлення буде не менше 90%.   10 травня під Слов’янськом силовики затримали групу чоловіків, які везли ящики з заповненими 100 тис. бюлетенів для голосування на “референдумі” про визначення статусу регіона.

На “референдумі”, який є абсолютно незаконним та неправомочним, немає жодних міжнародних спостерігачів, “бланки” друкувалися на звичайному принтері.

Представники світової спільноти заявляли, що референдум є  незаконним і визнавати його “результати” не має жодного сенсу. Зокрема держсекретар США Джон Керрі зазначав: підготовлюваний на Південно-Сході України референдум є “надуманим і фальшивим”.

США і Євросоюз застосують чергові “жорсткі санкції” проти РФ,якщо Москва зробить подальші кроки на Україну, знову узаконить підсумки референдумів на сході і півдні України і відправить додаткові війська через кордон з Україною.

Українська правда

goodportal.com.ua
Continue Reading
СТАТТІ НА ЦЮ ТЕМУ:
ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top