Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Кофеїн допомагає зберегти пам’ять бадьорою

Головне зображення ілюстративне

Здоров'я

Кофеїн допомагає зберегти пам’ять бадьорою

В процесі проведення незвичайного дослідження фахівці зі Сполучених Штатів Америки переконалися в тому, що в недалекому майбутньому люди зможуть покладатися на кофеїн не тільки для того, щоб вранці швидше прокинутися, але і для стимуляції пам’яті.

Результати цієї наукової роботи, в якій взяли участь 160 добровольців, чию пам’ять перевіряли протягом доби, були опубліковані в журналі Nature Neuroscience.

Для участі в незвичайному дослідженні були запрошені ті люди, які постійно споживають каву або кофесодержащіе продукти. Фахівці взяли у них зразки слини для того, щоб провести перевірку основного рівня кофеїну. Після цього всім добровольцям потрібно було подивитися серію зображень. Через 5 хвилин одна група учасників приймала кофеїнову таблетку, еквівалентну великій чашці кави, а друга отримувала плацебо. Далі повторно через 4 і 24 години був зроблений забір зразків слини. На наступний день вчені перевірили здібності добровольців розпізнати знімки, які їм були продемонстровані днем ​​раніше. Фахівці спеціально показували старі зображення разом зі схожими новими.

Результати показали, що велика кількість кофеїнових добровольців виявилися здатними правильно ідентифікувати схожі зображення, а не стверджувати, що вони однакові.

Відкрити матеріал
Читайте також:
Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх