Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Громадськість виявила всіх помічників народних депутатів

Україна

Громадськість виявила всіх помічників народних депутатів

Станом на 9 лютого відомі прізвища 3715 помічників-консультантів чинних народних депутатів України; з них 609 є держслужбовцями, на контракті за сумісництвом працевлаштовано 34 людини, на постійній основі працюють 474 помічника. Переважну більшість помічників (2598 або 70%) залучено на громадських ​засадах.

ФОТО: Громадського руху ЧЕСНО

Абсолютним рекордсменом за кількістюпомічників є Михайло Ланьо з депутатської групи «Воля народу», серед його 28 помічників є двоє дітей Михайла Івановича – Михайло Михайлович, та Павла Ніколетта Михайлівна. На відміну від нього, 11 депутатів мають лише по одномупомічнику. В середньому команди народних депутатів налічують 9 помічників-консультантів.

Про це свідчать результати дослідження доступної на сайті Верховної Ради України інформації пропомічників народних депутатів VIII скликання, яке провів Рух ЧЕСНО.

В цілому,щонайменше 19 депутатів заручилися допомогою своїх родичів, які мають статус їх помічників. Втім, знайшлася робота не лише для членів сімей парламентарів, алей для екс-конкурентів депутатів-мажоритарників: 15 депутатів «явили милість»переможеним опонентам, надавши їм статус своїх помічників. Показовою є практикадепутата VI, VII та VIII cкликань Василя Петьовки: потягом трьох скликань вінкористується послугами помічника-консультанта, з яким конкурував на виборах  у 2012 та 2014 роках.

ФОТО: Громадського руху ЧЕСНО

Серед помічників депутатів – 2577 чоловіків та 1138 жінок. Прикметно, що наоплачуваній роботі працює приблизно рівна кількість чоловіків та жінок: 569 та548 відповідно. Серед парламентських фракцій найбільший відсоток жінок допомагаєдепутатам від Об’єднання «Самопоміч», найменший – членам фракції «Воля Народу».

ФОТО: Громадського руху ЧЕСНО

Юрист Інституту Медіа Права Галина Чижик, зазначає, що закон наділяєпомічників досить широкими повноваженнями: «Посвідченняпомічника-консультанта народного депутата відкриває практично усі двері, а тіпомічники, які перебувають на державній службі, взагалі прирівнюються у статусідо спеціалістів Кабміну. Щороку на оплату праці помічників із коштівдержбюджету витрачається понад 100 млн гривень. Саме тому громадськість маєправо знати: хто вони, помічники народних депутатів», – переконувала експерт.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top