Колона – Cайт громадської журналістики

Голова Рівненської ОДА «технічно приховав» статутний капітал власного підприємства

Голова Рівненської ОДА «технічно» приховав статутний капітал власного підприємства

У декларації Олексій Муляренко, вказав майже все: мільйонні доходи, кілька автомобілів та нерухомість, про те «забув» про статутні капітали, якими він володіє.

На початку травня на сайті громадської журналістики було опубліковано матеріал «Новий губернатор Рівненщини показав “чесну” декларацію про доходи (Інфографіка)», у якому йшлося про те що оприлюднена декларація Олексія Муляренка не містить повної інформації, а саме у графах про статутний капітал не вказано жодних даних ні у самого губернатора, ні у його дружини.

Проте,  на сайті Єдиного державного реєстру є дані що Олексій Муляренко і його дружина Олена володіють статутним капіталом у підприємстві «Сталь-М», та є єдиними власниками цього підприємства.  Статутний капітал складає шістдесят тисяч гривень, та складається з двох частин, одна з яких належить Олексію Віталійовичу – 57 тисяч гривень, і лише 3 тисячі належать його дружині.

Згідно того ж сайту ЄДР керівником підприємства з червня 2014 року є пані Олена, а щодо керівника області то він є бенефіціарним власником підприємства.

Крім ТОВ «Сталь-М» Муляренко Олексій є власником статутного капіталу ще в одному підприємстві, яке зареєстровано у Києві – «Проф Дез Контроль», загальний статутний капітал якого становить лише одну тисячу гривень. Окрім Муляренка, статутним капіталом володіють Гаврилов Денис, Іванісов Роман, Матвійчук Василь. Усі вони також є кінцевими бенефіціарними власниками, а керівником підприємства є Яковенко Сергій від 21 березня 2016 року.

Чи мав право очільник ОДА Рівненщини приховувати статутні капітали?

Олександр Бурмагін фото dostup.pravda

Журналісти сайту «Колона», для того, щоб розібратися чи порушив декларант не вказавши розміри статутних внесків у декларації, звернулися до юриста.

– Якщо не вказав, то звісно, що порушив, бо там є окрема графа для внесення таких даних. Окрема – для звітного року, окрема – для всіх інших, попередніх років, – Олександр Бурмагін, юрист Інституту розвитку регіональної преси.

«Ця помилка має виключно технічний характер», – Олексій Муляренко.

Фото: Рівне вечірнє

Про те чому розміри внесків статутного капіталу не були внесені до декларації ми поцікавилися і в самого Олексія Муляренка, який прокоментував дану ситуацію через свого прес-секретаря:

– В декларації за 2014 рік статутний капітал компаній про які Ви говорите відображений. Однак через помилку кадрової служби, яка мене переконала, що оскільки змін чи руху по статутним коштам у 2015 році не відбувалося, то і декларувати ці кошти не потрібно. Через це я помилково не вніс суми статутних коштів до декларації за 2015 рік. Після того, як я отримав роз’яснення від податкової то помилка була виправлена. Щоправда оприлюднена була перша версія декларації, в якій статутний капітал не відображений, – пояснює Олексій Муляренко.

– Насправді суми цього капіталу не такі великі, щоб їх свідомо приховувати… Тим більше, що всі мешканці рівного знають хто я і чим займався до державної служби. Тому ця помилка має виключно технічний характер.

Exit mobile version