Колона – Cайт громадської журналістики

Демарш Батьківщини та РПЛ: Чому Рівнерада голосувала в 25 голосів

Зображення з Googlе карт

Після 2 пленуму 3 сесії міськради в питанні Регламенту довелося говорити про демарш Батьківщини та РПЛ. Фракції в повному складі відмовилися голосувати за статті основного документу Рівнеради.

Демарш Батьківщини та РПЛ відбувся після тривалої дискусії в залі засідань щодо питання Регламенту, яке стало каменем спотикання для депутатів, міського голови та представників громадських організацій, які уже кілька місяців не можуть дійти згоди в ключових питаннях документу.

Питання щодо Регламенту, яке голова профільної комісії Олександр Чубай пропонував розділити на два блоки обговорення, застрягло із самого початку. В документі, над яким працювала робоча група упродовж кількох місяців, виявилися неврахованими деякі зауваження депутатів, які працювали над ним. Це зі слів депутатів.

З іншого боку, представники інтересів рівнян у міськраді також скаржилися, що надто пізно отримали остаточні напрацювання по Регламенту. Дехто отримав текст нового Регламенту у вівторок зранку, дехто – тільки в середу, за день до голосування. Тому розглянути його фізично не встигли.

При цьому аргументи голови регламентної комісії щодо того, аби прийняти на 95% погоджений, за його словами, документ, а решту обговорити в залі – не знайшли підтримки у більшості присутніх депутатів. Те, що в робочій групі були представники усіх фракцій, а всі письмові та усні пропозиції розглядалися на засіданнях робочої групи – теж не переконало депутатів проголосувати за затвердження більшої частини документу.

Зрештою, міський голова, його заступники, а також кілька депутатів відкрито заявляли, що оскільки залишились поза увагою деякі їхні пропозиції, то краще в письмовому порядку напрацювати їх і розглянути уже у наступний вівторок. На це основний лобіст нового документу, депутат Чубай, відповів пропозицією розглядати напрацьований документ по пунктам та постатейно і вносити зауваження по ходу розгляду.

Цю ж пропозицію розглянули після 5-хвилинної перерви, на якій голови фракцій нібито дійшли згоди. Зрештою, документ почали розбирати постатейно. Але на це “ляшківці” та “тимошенківці” відповіли мовчки – просто залишивши зал голосування. Якийсь час у залі ще залишався Олександр Нестерук із Батьківщини, але теж недовго.

Розклад сил при голосуванні за новий Регламент (за виключенням відсутніх): 25=30-6+1

Зрештою, голосування в 25 голосів таки дозволило приймати Регламент по частинам. В силу об’ємності документу, тільки 9 статей затвердили. Зате процес пішов.

Продовжать затверджувати пункти нового Регламенту тільки у вівторок, 17 травня. Не виключено, що саботаж голосування за документ, який, згідно із законом, мали прийняти ще на минулій сесії, і, в тому числі, демарш Батьківщини та РПЛ – продовжаться. Питання в тому, хто – противники чи прихильники новацій у документі – збере більшість навколо власної позиції.

Зважаючи на те, що нинішня відносна більшість в 25-30 голосів ще не дійшла до голосування найбільш конфліктних пунктів документу, прогнози робити складно. Проте зрозуміло, що наразі позиція новаторів у міській раді Рівного дещо сильніша і актуальніша, ніж позиція двох соціал-консервативних об’єднань, що ситуативно увійшли в групу “Проти”.

Exit mobile version