Колона – Cайт громадської журналістики

Черговий баг ІС “Конкурс”

Черговий баг ІС “Конкурс”  система, призначена для оперативного відображення проміжних результатів вступної кампанії, знову показала себе з не найкращого боку.

Зокрема, проявився один з мінусів після оновлення бази даних ІС “Конкурс” в ніч з 5 на 6 серпня, яке тривало вкрай довго (кілька годин, що загалом нормально для такої великої бази даних). Під час появи результатів т. зв. “першої хвилі” вступної кампанії результати з’явилися, але часткові (тобто проміжні або неостаточні – до чого претензій немає), неповні (зважаючи на доступні можливості розрахунків) та неоднозначні:

  1. Часткові – тому що це тільки “перша хвиля” вступної кампанії, тобто слід очікувати ще дві.

  1. Неповні – тут слід врахувати, що ІС “Конкурс” не надавала (і на момент публікації – не надає) можливості переглянути категорії вступників, які мають право на позаконкурсний та позачерговий вступ, а також можливості переглянути причини (підстави) надання вступникам таких статусів (чорнобильці, медалісти, багатодітні сім’ї тощо). Також до певного моменту була недоступна можливість оцінити свої шанси на вступ. Хоча таку можливість реалізували користувачі любителі, проте розпорядники інформації в ІС “Конкурс” вирішили залишити за собою практично монопольне право висвітлювати інформацію вступної кампанії (дивіться коментарі до статті), хоча і не забезпечили контролю за використанням даних з відкритого ресурсу. На фото – результат пошуку за запитом імені абітурієнтає

  1. Неоднозначні – обслуговуючий персонал не забезпечив можливості унікального доступу до своїх даних в ІС “Конкурс”. Зокрема, при пошуку результатів в системі будь-який користувач бачить не лише власні результати, а й дані інших абітурієнтів з тим же ім’ям. На думку автора статті, такої проблеми можна було б уникнути, наприклад, шляхом формування бази даних з прив’язкою до унікального порядкового номера, номера останнього (або першого) сертифіката ЗНО, серії та номера атестата (за 9 чи 11 клас), серії та номера свідоцтва про народження, паспорта тощо. На фото – 18 результатів за запитом імені, хоча максимальна кількість заявок однієї людини – 15.

Автор сподівається, що сплачені ним податки, а також благодійна допомога різних організацій, що витрачені на ресурс ІС “Конкурс”, розподілені керівниками ДП “Інфоресурс” правильно і держава не несе збитків.

 

https://www.dxtranse.com.ua

europosud.ua/

Exit mobile version