Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

53-тя річниця з дня Куренівської трагедії в Києві

Україна

53-тя річниця з дня Куренівської трагедії в Києві

13 березня 1961 року — в Києві відбувся так званий Чорний понеділок. Понад 1500 жителів Куренівки, а також пасажири міжміського автобуса, загинули в наслідок прориву дамби в Бабиному Яру.

Ще 11-12 березня, в дамбі з’явилися тріщини, що ставали все більшими, але заходів по зміцненню дамби чи евакуації людей не було вжито. А о 9.20 13 березня дамбу прорвало, і маса води ринула вниз. Початкова висота валу становила понад 14 метрів, а швидкість руху води — 5 метрів за секунду.

В 9.30 вода досягла Куренівки та залила площу понад 30 гектарів. вулиці Фрунзе висота валу зменшилась вдвічі. Поступово розріджена вода з грунтом стала твердою, як камінь. Вже в твердому стані висота цієї маси в окремих місцях перевищувала три метри. Потік був здатний перевертати і відкидати автомобілі, автобуси, трамваї, валив стовпи електричних мереж, рвав дроти.

Також пасажирський автобус зіштовхнувся з вантажівкою та загорівся. Пульпою (вода з грунтом) було пошкоджено трамвайне депо ім. Красіна, десять його працівників загинули. Куренівська трагедія знищила 22 приватних одноповерхових будинки, 5 двоповерхових, 12 одноповерхових будинків державного фонду та два гуртожитки.

 

Куренівської трагедії

фото: tsn.ua

Сайт громадської журналістики

 

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top