Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

21 травня – одягни вишиванку!

Новини

21 травня – одягни вишиванку!

21 травня - одягни вишиванку! - День вишиванкиРівне приєднується до всеукраїнської ініціативи святкування Дня вишиванки. Тож одягаємо сьогодні вишиті сорочки на роботу, школу та в університет!

Така всеукраїнська ініціатива покликана відродити споконвічну народну традицію виготовлення та носіння етнічного вишитого одягу.

Відтепер День вишиванки відзначатиметься щороку у третій четвер травня, ця дата не прив’язана до державних чи релігійних свят. Оргкомітет свята вже звернувся до Президента з проханням офіційно визнати День вишиванки та призначити його на третій четвер травня.

Це свято-флешмоб, коли українці в будній день можуть одягнути вишиванку на роботу, в університет, школу чи садочок. Але 21 травня не буде постійною датою свята, постійною є третій четвер травня.

«Ми спеціально не закріплюємо свято за однією датою, аби вона якогось року не припала на вихідний день. Адже суть саме у тому, щоб одягнути вишиванку всім містом, аби показати єдність і солідарність із своїм народом», – пояснила Леся Воронюк-Волошина, голова оргкомітету свята.

Вишиванка – це генетичний код нації, споконвічний символ українського народу. З метою популяризації української культури та демонстрації шанобливого ставлення до народних традицій і організовуються подібні акції та флеш-моби. Це свято повинно об’єднувати українців, слугуючи культурним способом самоідентифікації.

21 травня - одягни вишиванку! - День вишиванки

Українців, що проживають за кордоном, теж заохочують взяти участь у акції та вдягнути в цей день вишиванку. Організатори акції зазначають, що було також б чудово, якби і люди інших національностей теж одягнули в цей день своє національне вбрання, аби показати, що вони разом з Україною.

Заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова запевнила, що така цікава громадська ініціатива обов’язково буде популяризована та підтримана міністерством.

Відкрити матеріал
Коментарі

Рекомендації

Загрузка...
Вверх