Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

15 лютого — у США створено відеосайт YouTube

фото. mlm-m.ru

Цей день в історії

15 лютого — у США створено відеосайт YouTube

15 лютого 2005 року — у США було створено популярний відеосайт YouTube. В зв’язку з простотою та зручностю в використанні, YouTube є найпопулярнішим місцем для публікації відеофайлів.

Сайт заповнений як професійними роботами так і любительським відео, включаючи відеоблоги. У листопаді 2006 року корпорація Google придбала YouTube за понад 1,65 мільярда доларів.

YouTube був створений трьома працівниками інтернет-проекту PayPal Чадом Херлі, Стівом Ченом і Джаведом Карімом. Легенда про його створення свідчить: YouTube почав життя як сайт відео-знайомств “Налаштуйтеся на союз”. Але незабаром творці відмовилися від такої ідеї на користь відеохостингу. Таке рішення прийшло в зв’язку з тим, що Джавед Карім не зміг знайти в Інтернеті відео про “несправності гардеробу” Джанет Джексон, а Чад Херлі і Стів Чен не змогли поділитися відеозаписом вечері через обмеження розміру вкладень електронної пошти.
Перше відео з’явилося на YouTube через понад два місяці після офіційного початку існування сайту. 23 квітня 2005 року Джавед Карім розмістив на сайті ролик “Я в зоопарку”, знятий Яковом Лапицького. Головний герой відео, яке до восьмиріччю хостингу подивилося 9 880 805 осіб, – сам Карим.

На сьогоднішній день цей відео-портал є найпопулярнішим у світі. Його відвідують мільйони користувачів, які щодня завантажують на сервер тисячі відео.

Мабуть коли портал розпочинав своє існування ніхто і не міг здогадатися, що за якихось кілька років цей сервіс стане наскільки популярним, яким він є зараз.

Зараз YouTube вражає великою кількістю професійних відеороликів на найрізноманітніші тематики.

Сайт громадської журналістики

Коментарі

Рекомендації

Загрузка...
Вверх