Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Банани – користь чи шкода організму?

Здоров'я

Банани – користь чи шкода організму?

Банани – калорійна бомба або дієтичний продукт? Розбираємося, чи несуть вони шкоду або користь здоров’ю. Вміст цукру, вітамінів і мінералів в банані.

Джерело: www.menslife.com

Банани після тренування

Якщо ваш тренер порадив з’їсти великий банан після важкого тренування як порцію якісних вуглеводів і кальцію – подякуйте йому за добру пораду! Однак не забудьте випити і порцію протеїнового коктейлю, важливого для росту мускулатури.

Якщо ж ви дотримуєтеся безвуглеводної дієти, пам’ятайте про те, що до бананів потрібно відноситися не стільки як до корисних фруктів, скільки як до десерту, який містить досить високу кількість цукру – більше 15 грамів в банані середнього розміру.

калорійність банана

Середній банан вагою приблизно в 140 грамів містить майже 120 кілокалорій, в нього входить більш ніж 30 грамів вуглеводів, половина з яких – цукор. З корисних речовин в банані міститься 1,5 г білка і 3 г клітковини, що становить 14% добової норми.

Важливо відзначити, що банани не дуже добре справляються з голодом, посилюючи його після короткочасного насичення. Причина проста – навіть незважаючи на низький глікемічний індекс бананів рівень цукру в крові підвищується, що впливає на апетит.

Вміст цукру в банані

Від місця зростання до місця продажу зелені банани перевозяться в захисному середовищі, охолодженої до 13 градусів Цельсія. Перед надходженням в магазин вони дозрівають в спеціальних газових камерах, потім лікуються пару днів при нормальній температурі.

Подібне штучне дозрівання призводить до того, що певна частина складних вуглеводів, що містяться в банані (крохмаль і клітковина) конвертуються в вуглеводи з високим глікемічним індексом. По суті, це підвищує рівень цукру в банані.

Чи є банани дієтичними?

Незважаючи на вищезгаданий низький глікемічний індекс бананів, вони абсолютно не підходять для білкових і дієт через високий вміст простих вуглеводів і досить високого індексу глікемічний завантаження, що дорівнює 10.

Іншими словами, банан є занадто концентрованим джерелом вуглеводів, покриваючи собою 10% добової норми вуглеводів у людей з нормальним харчуванням. Для тих, хто перебуває на дієті, він буде дорівнювати цифрі в 30-40% від допустимих добових вуглеводів.

Банан – корисні властивості

Банан містить доволы багато корисних та поживних речовин навіть незважаючи на те, що при тривалому транспортуванні та обробці дозріваючими газами частина з вхідних в його склад вітамінів і мікроелементів випаровуються.

Один середній банан покриває 15-17% добової норми вітаміну С; 22% норми важливого для обміну речовин вітаміну В6; 8% денної потреби в магнії і 16% в Марганці; 12% в калії. Вміст білків і жирів в банані мінімально і не перевищує 1 грама.

Шкода бананів

Згідно з інформацією Harvard Health Publications, для деякої кількості людей банани можуть стати причиною здуття живота. Їх вживання не рекомендується людям з синдромом подразненого кишечника, так як вони здатні посилювати захворювання.

Хімікати в бананах

Промислові банани, вироблені для США, можуть містити канцерогени тіабендазол і хлорамізол (3) – пестициди, які використовуються для боротьби з шкідниками. Однак в Росії і країнах Європейського союзу використання подібних речовин заборонено.

Мінусом є і те, що бананова індустрія відповідальна за 5% глобального викиду діоксиду вуглецю (4), що рівносильно викиду цього шкідливого газу всією промисловістю Росії. Основний внесок дають рефрижератори для перевезення незрілих бананів.

***
До плюсів бананів відноситься високий вміст вуглеводів, корисне для закриття вуглеводного вікна після силових тренувань, низький глікемічний індекс і наявність вітамінів. До мінусів – збиток екології та можливу шкоду для здоров’я деяких людей.

Continue Reading
СТАТТІ НА ЦЮ ТЕМУ:
ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top