Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

9 основних причин втрати бажання у жінок

Поради

9 основних причин втрати бажання у жінок

Чому жінки втрачають інтерес до сексу? Ось дев`ять причин, за якими це може статися, і роздуми сексологів про те, як можна повернути собі бажання.

9 причин втрати бажання у жінок

ФОТО: Getty Images 

1. Тривалі відносини
Жінки часом втрачають сексуальний потяг через ту відповідальність, яку вони відчувають по відношенню до свого партнера, вважає клінічний психолог березня Меана (березень Меана). Домашні справи, повсякденні турботи і звичка – все це розхолоджує. Дозволити собі перестати турбуватися, не думати більше про дітей або про свою фізичну форму – для більшості жінок це непросте завдання. Але саме її потрібно вирішити, щоб знову отримувати задоволення від поцілунків і обіймів. Часто жінці потрібно, щоб партнер допоміг їй у цьому. Все, що знімає з її плечей тягар відповідальності, допомагає їй знову відчути сексуальне бажання.

2. Відсутність прелюдії
Попередні ласки багатьом доставляють не менш, а часом навіть більше задоволення, ніж секс як такий. Поцілунки, погладжування, дотики, ніжна лоскіт збуджують і приносять задоволення. «Я часто чую від свіх пацієнток одну і ту ж скаргу, – продовжує березня Меана, – вони Кажуть, що їх чоловік пестить їх з однією очевидною метою: увійти в них. І вони думають: «За цілий день він жодного разу не поцілує мене, але як йому закортить, тут вже він намагається щосили». Жінкам потрібно, щоб прояви ніжності не уривалися, для неї прелюдія починається там, де закінчується попередній оргазм ».

[infobox style=’regular’ static=’1′]Секс – що найбільше дратує жінок в ліжку?[/infobox]
3. Знак рівності між оргазмом і задоволенням
Багато хто впевнений, що секс хороший, якщо обидва досягли оргазму або іншого очевидного результату. Проте в реальності задоволення, яке отримує пара, не обмежена часом сполучення. Що для вас означає секс? «З мого досвіду, жінки вважають секс чудовим, коли вони відчувають бажання, а не коли отримують результат, – зізнається сексолог. – Багато з них ухиляються від будь-яких сексуальних дій, оскільки припускають, що їм доведеться обов’язково довести їх до кінця ». Ви можете отримувати задоволення від обіймів і поцілунків, але не бажати при цьому витрачати всю свою енергію і збудження на досягнення оргазму. Для деяких чоловіків між поцілунком і оргазмом дійсно проходить пряма дорога, з якою не згорнути. Але жінки часом помиляються, думаючи, що чоловік хоче «всього» щоразу: чоловікам теж іноді достатньо відчути близькість жінки, відчути її присутність. Тут і справді туманна область: коли чоловік обіймає і цілує жінку, він, можливо, не хоче нічого іншого, але коли його збудження наростає, він не розуміє, чому повинен зупинитися.

4. Секс по обов’язки
«Скільки жінок каже мені:« Я займаюся сексом, бо від мене цього чекають. Я роблю це для чоловіка. Я знаю, йому це потрібно », – розповідає Марта Меана. – І оскільки вони добрі і відповідальні, вони перестають розуміти, чого хочуть вони самі – а адже це і є ключ до бажанням ». Вони так стурбовані тим, щоб бути хорошими, що вже не усвідомлюють своїх бажань. Коли вони думають про секс, то відразу ж починають думати про те, чого «він» хоче. І справа не в тому, що чоловік поводиться неправильно: прекрасно, коли чоловіки продовжують бажати своїх дружин і подруг! От якщо це бажання зникне, тоді варто турбуватися.

5. Незнання особливостей жіночої сексуальності
Жіноче сексуальне бажання суб’єктивно і розмито. Зосередженість на сексі і геніталіях – це скоріше чоловічий підхід. «Жінок в сексі привертає скоріше те, що відбувається у неї між вух, ніж те, що відбувається у неї між ніг, – зауважує березня Меана. – Найбільше їх заводить те, що їх спокушають, хочуть, зачаровують, жадають і примушують відчувати себе прекрасними ». Важливо пам’ятати ще про одне: жіноче бажання хитко і мінливе, воно сильніше залежить від обставин (наприклад, від погоди, часу дня, настрою). Воно легше зникає, ніж у чоловіків, однак і повернути його легше.

6. Фізичні причини
Може бажання зменшуватися через нестачу гормонів? Це припущення має сенс для жінок в періоді менопаузи. Справа не завжди в жіночих гормонах – гормони щитовидної залози також можуть впливати на потяг. Можливо, буде корисно перевіритися у ендокринолога.
7. Нудьга
Чоловіки часто прив’язані до своїх дружин. Але їм хочеться, щоб жінка хотіла сексу так само сильно, як і вони самі. Проте жінки легше втрачають бажання, тому їм потрібно чимось його підживлювати. «Щоб жінка хотіла сексу, він повинен бути чимось вартим для неї», – говорить сексотерапевт Девід Снарч (Девід Schnarch). Часто причина не в тому, що вона не хоче зовсім ніякого сексу, а в тому, що її не приваблює той секс, на який вона може розраховувати. У цьому випадку парі, можливо, варто звернутися до фахівця, який допоможе поліпшити сексуальні відносини.

8. Безпека
Жінка бачить в собі матір, дружину, хранительку вогнища. Жодна з цих ролей не асоціюється з сексуальністю. Протягом багатьох століть угамування бажання було поза законом і вимагало скритності та спритності. Багато жінок (і чоловіки) ввібрали таке ставлення до еротизму. Тому для пробудження бажання правильний напрямок – геть від домашнього затишку, до еротичних пригод.

9. Низька самооцінка
Ніщо не збуджує чоловіка сильніше, ніж збуджена жінка. І ніщо не збуджує жінку сильніше, ніж відчуття, що вона збуджує чоловіка. Однак його готовність до сексу нічого не дасть, якщо жінка в розладі з самою собою. Чоловік каже жінці, що вона чудова, але вона не вірить йому: «Він просто хоче сексу, а я якраз виявилася поблизу». Її самооцінка важливіше, ніж все, що він може їй сказати. «У жінок є три мотивації для сексу, – вважає сексолог Розмарі Бессон (Розмарі фагота), – збудження, бажання і готовність. Жінка може бути психологічно захоплена і фізично збуджена, але при цьому не випробовувати бажання. Вона може бути збуджена за відсутності розумової та емоційної складової. А іншого разу вона може мати бажання, але ще не випробовувати фізичного збудження: їй подобається думка про секс, але її тіло ще нічого не відчуває. Готовність – це відкритість і цікавість до того, що станеться, якщо вона дозволить собі пуститися за течією. Може бути, вона поки не в настрої, але вона готова подивитися, чи не зміниться це ».

Відкрити матеріал
Читайте також:
Прокоментувати

Рекомендації

Реклама
Вверх