Наші контакти

    Колона – Cайт громадської журналістики

    Колаж сайту Колона

    Західна Україна

    Рівненські апеляційні суди приховують фото та автобіографії суддів

    Всі ми в школі вивчали правознавство де розглядали поділ влади в Україні на три гілки влади законодавчу, виконавчу та судову. Про законодавчу та виконавчу владу після революцій в Україні багато говорили і багато реформ/змін відбулось саме в цих гілках влади.

    Лише цього року Верховна рада прийняла зміни до Конституції України в контексті судочинства в Україні та нову редакцію Закону України “Про судоустрій і статус суддів”. З 30 вересня всі зміни набрали чинності. Реформа стартувала із конкурсу суддів до складу нового Верховного Суду, який на початку квітня 2016 має замінити Верховний Суд України.

    Тільки зараз суспільство почало говорити про суддів, і не тільки в контексті е-декларацій.

    Всі гілки влади, в тому числі і судова працюють завдяки тому, що громадяни платять податки. Судді це такі ж люди, як і нардепи та чиновники будь якого рівня. Вони мають бути відкритими у своїй діяльності.

    Що маємо?

    Апеляційний суд Рівненської області  та Рівненський апеляційний господарський суд відмовили у доступі на запитувану інформацію у повному обсязі.
    Варто зважити, що Господарський суд у Рівненській області та Рівненській обласний адміністративний суд надали на аналогічний запит інформацію у повному обсязі. Зокрема, ці два суди надали відскановані автобіографії та фото суддів. Конфіденційна інформація, яка була розміщена у автобіографіях була замальовано, що цілком відповідає діючому законодавству.

    Перли від Апеляційного суду Рівненської області.

    Апеляційний суд у Рівненській області знайшов купу  причин, щоб відмовити у доступі на інформацію.
    Автобіографії розпорядник надіслав у форматі, який було погоджено із кожним суддею цього суду. Це  є обмеженням у доступі на інформацію. У запиті до розпорядника інформації запитувач попереджав, що у запитуваних документах може знаходитись і конфіденційна інформація (наприклад, реєстраційний номер облікової картки платника податків). Звернув увагу суду на положення частини сьомої статті 6 Закону «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якого обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

    Розпорядник інформації , згадав про Цивільний кодекс України у контексті фотографій суддів. Тут трабл в тому, що запитувач інформації хоче фото конкретних суддів а не конкретних громадян України. Право на це дає Закон України «Про доступ до публічної інформації». Судді – це не таємні особи із особливими повноваженнями, і вони не мають привілеїв щодо обмеження інформації про себе відповідно до законодавства України.

    apelyacijnij-sud-rivnensko%d1%97-oblasti

    Перли від Рівненського апеляційного господарського суду.

    Це другий суд, який не надав фотографій та автобіографій суддів.  Рівненський апеляційний господарський суд відмітив, що до конфіденційної віднесено інформацію про національність особи. її освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адресу проживання, дату і місце народження (ч.2 ст. 11 Закону України «Про інформацію»), відомості про місце проживання або місце перебування особи (ч. 8 ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»), відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (п. 70.15.2 ст. 70 Податкового кодексу). Відтак, запитувану інформацію про осіб, що міститься в автобіографіях суддів, віднесено до конфіденційної не Рівненським апеляційним господарським судом, а законодавством України.

    Можна припустити, що Рівненський апеляційний господарський суд у відповіді керується законодавством України щодо прав громадянина, а законодавство щодо статусу судів і суддів забули. Виходячи з відповіді  апеляційних судів на Рівненщині, складається враження що вони керуються особливим законодавством або можна припустити, що в цих судах працюють “особливі” юристи.

    В обгрунтувані обмеження на запитувану інформацію Рівненський апеляційний господарський суд посилається на Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод.  Також, у відповіді розпорядник повідомив інформацію щодо випадків нападів на суддів за місцем проживання, хоч інформацію про місце проживання запитувач не просив надати, оскільки ця інформація є конфіденційною.

    rags

    Щодо фотографій, то розпорядник інформації підтвердив що вони є в особових картках суддів, але не надав їх на відмінну від Господарського суду Рівненської області та Рівненського окружного адміністративного суду.

    Рівненський апеляційний господарський суд має своє “особливе” розуміння Закону України  «Про доступ до публічної інформації».

    rags11

    Судова гілка влади має стати публічною і відкритою, про те що це можливо доводить відкритість Господарського суду Рівненської області та Рівненського окружного адміністративного суду.

    Автор: Віталій Примак

    Від автора:

    Відкрити матеріал


    Прокоментувати

    Leave a Reply

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      09.01.2024
      Сьогодні
      06.11.2023
      02.11.2023
      24.09.2023
      03.10.2022
      21.08.2022
      03.05.2022
      20.04.2022
      08.03.2022
      27.05.2021
      23.05.2021
      30.04.2021
      29.04.2021
      01.04.2021
      Вверх