Наші контакти

    Колона – Cайт громадської журналістики

    Головне зображення ілюстративне

    Новини

    Нові технології, перехід на органіку, розвиток переробки – три кити для розвитку садівництва в Україні

    1 липня у Львові відбулася прес-конференція на тему «Стан та перспективи садівничої галузі в Україні» у якій взяли участь начальник відділу садівництва, виноградарства і виноробства Міністерства аграрної політики і продовольства України Віктор Костенко, голова ради обласного об’єднання «Тернопільська обласна рада сільськогосподарських підприємств», заступник голови Аграрного союзу України Петро Гадз та голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка. Захід відбувся в рамках міжнародної конференції «Від землі до готового продукту».
    За словами Віктора Костенка, в Україні спостерігається збільшення врожайності за рахунок запровадження новітніх технологій у посаджених за фінансової державної підтримки молодих садах та ягідниках, а також значне збільшення обсягів зберігання продукції у холодильниках з РГС.
    – В Україні розпочався процес переорієнтації провідних садівничих підприємств на виробництво конкурентоспроможної органічної продукції, це є позитивом, адже рентабельність такої продукції становить 200%. Говорячи мовою цифр, експорт ягід в Україні у 2014 році становив 252 тисячі тонн на 290 тисяч доларів, а у 2015 році експорт зріс до 839 тисяч тонн, або на 1,9 мільйона доларів більше. Така ж тенденція спостерігається і цього року.d496cf8d-078a-4cfa-b7b9-eff36abd7bd7
    Віктор Костенко також назвав і проблемні питання, які існують в галузі садівництва України. Серед них недостатня кількість виробництва плодово-ягідної продукції для забезпечення потреб внутрішнього ринку, стагнація розсадницької галузі, втрата російського ринку – основного імпортера продукції. Фіксується також значне зменшення за останніх 5 років обсягів закладення плодово-ягідних насаджень та будівництва холодильників. Великою мірою до цих проблем призвела втрата державної підтримки галузі. Реальний шлях для розвитку – це виготовлення напоїв на базі фруктів та ягід, але цей напрямок гальмує непомірна плата за ліцензію на право реалізації власновиробленої плодово-ягідної винопродукції та медових напоїв.
    Голова асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка зазначив, що в Україні є достатньо власних потужностей до переробки.
    – У садівничій та переробній галузі існують дві проблеми – недостатнє фінансування та закриття найбільшого ринку збуту Російської Федерації. Сьогодні потрібно надати можливість садівничим та переробним підприємствам впровадити новітні технології, щоб експортувати не сировину, а готові високоякісні продукти, – зазначив Дмитро Крошка. – А для цього вкрай необхідна державна підтримка переробної галузі.
    Голова ради обласного об’єднання «Тернопільська обласна рада сільськогосподарських підприємств», заступник голови Аграрного союзу України Петро Гадз переконаний, що сьогодні на часі капіталізацію садівничого бізнесу, а для цього важливо прийняти закон «Про садівництво в Україні».
    – Сьогодні ні малий, ні середній бізнес не можуть зробити капіталізацію свого бізнесу, і це є глобальна проблема. Люди повинні розуміти, що вони мають активи і можуть їх використати – продати чи закласти в банк. А щоб розвиватися, садівничим підприємствам потрібно об’єднуватися, адже лише в єдності наша сила.
    – Не погоджуюся з думкою, що в Україні криза в галузі садівництва. В нас є проблемні питання, як і в будь-яких інших галузях. Проте ми працюємо задля їх вирішення разом із представниками громадських організацій та підприємцями, – наголосив Віктор Костенко. – За останні 10 років в Україні  посаджено 50 тисяч гектарів садів за новітніми технологіями. І наша продукція нічим не гірша, ніж закордонна. Так, ми маємо питання із впровадженням нових стандартів на продукцію, відповідно до вимог ЄС, у нас недорозвинута маркетингова політика… Реальний шлях для розвитку і вирішення багатьох проблем бачу в створенні кооперативів, тоді швидко переорієнтуємось на нові ринки збуту.
    Варто зазначити, що Мінагрополітики України, спільно із профільними науковими установами та громадськими галузевими формуваннями, опрацьовує з рядом народних депутатів України проект змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» в частині включення фінансування за бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» у сумі 60 млн. гривень, а також для погашення кредиторської заборгованості за цією програмою у сумі 202,3 млн. гривень, також у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» планується передбачити на цю ж програму 150 млн.гривень.

    Відкрити матеріал


    Прокоментувати

    Leave a Reply

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      09.01.2024
      Сьогодні
      06.11.2023
      02.11.2023
      24.09.2023
      03.10.2022
      21.08.2022
      03.05.2022
      20.04.2022
      08.03.2022
      27.05.2021
      23.05.2021
      30.04.2021
      29.04.2021
      01.04.2021
      Вверх